28
29
30

Nincs esemény!

VP6-7.2.1-4.1.2-16 azonosító számú "Külterületi helyi közutak fejlesztése,önkormányzati utak kezeléséhez, állapotjavitásához, karbantartásához szükséges erő -és munkagépek beszerzése

Külterületi helyi közutak fejlesztése VP6-7.2.1.1-21

Szociális alapszolgáltatások infrastruktúrájának bővítése, fejlesztése

Az egészségügyi alapellátás infrastrukturális fejlesztése

A Sió vízi turisztikai fejlesztés I. üteme

Sió-mente kerékpár turisztikai fejlesztés I. ütem

Közösségi internet hozzáférési pontok fejlesztése, szolgáltatási portfóliójuk bővítése

KÖFPO-1.2.1-VEKOP-16-2016-00031 Simontornya Város Önkormányzat ASP központhoz való csatlakozása

EFOP-1.1.3-17 Nő az esély – foglalkoztatás a Simontornyai Idősek Otthonában

Irány az NB-II. !!!!

2013.06.03. 07:45
Fiúkézilabdázók, irány az NBII!

A két éve alakult Simontornyai Kézilabda klub, eredeti tervét, azt hogy öt év múlva a Nemzeti bajnokság II. osztályába jut, már, az idén teljesítette. A Tolna megyei bajnokság Dunavecsén rendezett záró fordulójában meglepetésre, csak döntetlen ért el a Madocsa ellen, de a másik két riválisa Paks és Dunaföldvár ellen egyaránt győzött, így kiharcolta az NBII. indulás lehetőségét. Hét évi szünet után ismét magasabb osztályú ellenfeleket láthat a sportszerető közönség. Széplaki Zoltán edző az idősebbekből és a fiatalokból remek, szerethető gárdát kovácsolt össze.

Eredmények:
Madocsa- Simontornyai KK. 19-19 (8-12) Góllövők: Molnár Bence 4, Vonya Kornél 4, Csendes Flórián 2, Szabó Bence 2, Kiss György 2, Kapoli Imre 2, Nagy Tamás 1, Farkas Roland 1, Molnár Dávid 1.
A második játékrészben a Simontornyai fiatal második sor ellen a lelkes, de szerény tudású Madocsa majdnem nagyobb meglepetést is okozott. A játékosok rossz felfogásban játszottak, azt hitték elég csak a mezt kiküldeni a pályára.

Simontornya –Paks 25-16 (8-9)
Góllövők: Lampert Csaba 5, Molnár Bence 4, Pásztor Krisztián 4, Szabó Bence 3, Zsámboki Zoltán 3, Vincellér Attila 3, Csendes Flórián 2, Kiss György 1.
Szoros első félidő után Lampert Csaba vezérletével hengerelt a nagy kedvvel játszó Simontornya.

Simontornya-Dunaföldvár 18-17 ( 12-8)
Góllövők : Zsámboki 4, Szabó 4, Csendes 3, Lampert 3, Kiss 2, Pásztor 1. Molnár Balázs kapus is szerzett még egy gólt!!!
Biztos első félidei vezetés után a hajrára megtorpantak Zsámbokiék, a mindent eldöntő gól az utolsó 10 másodpercben született, ekkor Széplaki Zoltán az egyesület társadalmi elnöke és edzője indította Lampert Csaba ügyvezető elnököt, akinek nem remegett meg a keze, így egy góllal győzött a SIKK.
Az utolsó mérkőzésen csak a fiatalok szerepeltek, akik ezúttal már jobban játszottak, mint a Madocsa ellen, az NBII-es Hőgyésztől. elfogadható vereséget szenvedtek.
Hőgyész-Simontornya 23-11 (11-6)
Góllövők: Váczi Ádám 4 Molnár Dávid 2, Nagy Tamás 2,Vonya 1, Kiss 1, Szabó 1.
Az NBII-es lehetőséget kiharcolt csapat tagjai voltak még a góllövőkön kívül Demeter Károly(kapus) Kecskés Péter, Tanki Krisztofer és a most sérülés miatt nem szereplő Vincellér István. A szurkolók, zömében szülők egy meglepetést tartogattak, a Duna-Tisza közéről győztesen hazaérkezők számára, a Tulipán étterem előtt hatalmas ovációval, pezsgőfürdővel fogadták kedvenceiket. Va Lá